Ara

İNDİRİM

15.Yüzyılda Türk Mimarlığı ve Tezyinatı

 17,60

Fransız mimar Léon Parvillée’nin 1874’te Paris’te Fransızca olarak yayımlanan 15. Yu¨zyılda Tu¨rk Mimarlığı ve Tezyinatı adlı yapıtı 146 yıl aradan sonra ilk kez Tu¨rkçeye çevriliyor. 16 yıl İstanbul’da yaşayan ve 1860’larda İstanbul’da Çinili Köşk’u¨n, 1864’te ise Ahmet Vefik Paşa’nın daveti u¨zerine Bursa’ya giderek Orhan Camii, Yeşil Cami ve Yeşil Tu¨rbe gibi erken dönem Osmanlı anıtlarının restorasyonunu u¨stlenen Léon Parvillée, Osmanlı-Tu¨rk mimarlık ve sanat tarihine yaptığı katkılarla Osmanlı mimarlık tarihyazımı açısından vazgeçilmez bir isim. 15. Yu¨zyılda Tu¨rk Mimarlığı ve Tezyinatı ise konuyla ilgili olarak Avrupa’da yayımlanmış ilk kitaplardan biri.
Léon Parvillée, hocası Viollet-le-Duc’u¨n kitabın önsözu¨nde vurguladığı “Tu¨rk sanatı denilen bir şey gerçekten var mı?” sorusuna burada açık bir yanıt veriyor.
Eski Osmanlı başkenti Bursa’daki Yeşil Cami, Yeşil Tu¨rbe, Orhan Camii, Muradiye Tu¨rbeleri gibi 15. yu¨zyıl Osmanlı mimarlığı yapıtlarının rölöve ve detay çizimlerinin yer aldığı kitabın bu Tu¨rkçe baskısına Miyuki Aoki Girardelli de kapsamlı bir önsözle katkıda bulundu.

Barkod

9786052986158

Sayfa Sayısı

104

Yayınevi

Kırmızı Kedi Yayınevi

Yazar

Leon Parvillee

Eylülsanat kitabevinde Satılan Ürünler %100 Orjinal Ürün Garantisi Taşımaktadır. Her Ürünün Faturası Mevcuttur. 

 
Bizler sunduğumuz hizmette öncelik olarak müşteri memnuniyetini benimsiyoruz. Şirket politikamız ; müşterilerimize uygun fiyatlı orjinal ürünleri sizlere hızlı ve sorunsuz şekilde ulaştırmayı içermektedir. Memnun kalmadığınız ürünleri kullanmamak ve ambalajına zarar vermemek şartıyla bizlere ücretsiz olarak kargolayabilirsiniz.

1 adet stokta

 

Başa Dön