Ara

İNDİRİM

Edebiyatta Kötünün Yeniden Doğuşu & Cehennem Azabı, Şeytan Ayinleri ve Sefahat Alemleri

 119,00

Aydınlanma döneminde insanın :içindeki kötlk” formunu alan Şeytan, yeniden somutlaşıyor.

Peter-André Altın yedi ciltlik Kötnn Estetiği dizisinin dördnc kitabı Edebiyatta Kötnn Yeniden Doğuşu: Cehennem Azabı, Şeytan Ayinleri ve Sefahat Alemlerinde, sonsuz ceza fantazmasını kor ateşiyle harlayan cehennem tasvirlerinin yanı sıra 19. yzyıl itibarıyla hem gerçeklikte hem edebiyatta kendini gösteren, metruk kiliselerde bilindik Hıristiyan tapınma biçimlerinin tersine çevrilmesiyle gerçekleştirilen satanistik riteller ile dindar ahlakın zıddı niteliğindeki sefahat alemleri ele alınıyor.

Patrick Sskindin Kokusundaki cehennemi; tekrar; Marquis de Sadeın Justine ve Juliettei ile Huysmansın Tersinesinde konu edilen sapkınlık ayinleri kitabın temel motiflerini oluştururken; William Blake, Jean-Paul Sartre, Thomas Mann, Sacher-Masoch ve Oscar Wilde gibi dşnr, yazar ve şairlerin kuram ve eserleri zerinden bir okuma yapılıyor.

Kötnn Estetiği dizisi, gerek romantik gerekse modern dönem yazarlardan yola çıkarak Modern Avrupa Tarihinin karanlık yznn gzelliğini anlatmayı srdryor.

Barkod

9789755707976

Yayınevi

Sel Yayıncılık

Eylülsanat kitabevinde Satılan Ürünler %100 Orjinal Ürün Garantisi Taşımaktadır. Her Ürünün Faturası Mevcuttur. 

 
Bizler sunduğumuz hizmette öncelik olarak müşteri memnuniyetini benimsiyoruz. Şirket politikamız ; müşterilerimize uygun fiyatlı orjinal ürünleri sizlere hızlı ve sorunsuz şekilde ulaştırmayı içermektedir. Memnun kalmadığınız ürünleri kullanmamak ve ambalajına zarar vermemek şartıyla bizlere ücretsiz olarak kargolayabilirsiniz.

1 adet stokta

 

Başa Dön