Ara

İNDİRİM

Kırgızların Milli Giysileri / The Kyrgyzs Folk Clothes

 32,00

Geniş bir coğrafyada yaşayan Türkler, tarihin en eski çağlarından beri dünya medeniyetine katkıda bulunmuşlardır. Özellikle Köğmen dağlarının kuzey eteklerinde, Türkçe adı Kem olan Yenisey vadisinde, Tagar bölgesinde kalıntılarına rastlanan ve M.Ö. 7. yüzyıla tarihlenen ve Tagar adıyla isimlendirilen kültürün en eski Türklere ait olduğu kabul edilmektedir. Tagar kültürü, Karasuk kültürü denilen ve M.Ö. 2. bine kadar uzanan aynı yörede gelişmiş eski bir kültüre dayanmaktadır.

Tagar kültürünün tesirleri, Göktürk kitabelerinde “Ötüken Yış” olarak isimlendirilen Hangay dağları silsilesi ve Orkun ırmağı kıyılarındaki “Yassı Taşlar” kültürüne ve Çin’in kuzey sınırına, Ordos (Ordular) bölgesine, Türkçe adı “Yaşıl Ögüz” olan Hoang-ho (Sarı Su) nehrine kadar uzanmakta idi. Doğuda Türklerin yoğun olarak yaşadıkları sahaların sonunda, Sarı Deniz’e doğru Tunguzlar; onların güneyinde Çinliler ve Tibetliler ile karışık olarak, yine porto-Türkler ve Türkler yaşıyordu. Çinlilerin Chou adını verdiği, Türk olması muhtemel bir boy, bugünkü Çin’in kuzeyinde bir devlet kurmuştu (M.Ö. 1050-249).

Barkod

9789751612526

Sayfa Sayısı

240

Yayınevi

Türk Tarih Kurumu Yayınları

Yazar

Antipina Klavdia, Köçkünov Aydarbek

Eylülsanat kitabevinde Satılan Ürünler %100 Orjinal Ürün Garantisi Taşımaktadır. Her Ürünün Faturası Mevcuttur. 

 
Bizler sunduğumuz hizmette öncelik olarak müşteri memnuniyetini benimsiyoruz. Şirket politikamız ; müşterilerimize uygun fiyatlı orjinal ürünleri sizlere hızlı ve sorunsuz şekilde ulaştırmayı içermektedir. Memnun kalmadığınız ürünleri kullanmamak ve ambalajına zarar vermemek şartıyla bizlere ücretsiz olarak kargolayabilirsiniz.

1 adet stokta

 

Başa Dön