Ara

İNDİRİM

Selçuklu Seramik Sanatında Kalıp Kabartma

 70,40

Türk Kültürüne ait tarihi dönemler arasında Selçuklu çağının özel bir yere sahip olması ilk önce Müslümanlıkla ilişkilendirilmektedir. Kendi içinde kavrulan koca İslam dünyasına dâhil olarak hâkim konuma gelen Türkmenler, bir süre sonra bu dünyaya yeni sanat anlayışını yerleştirmiş oldular.

Seramik sanatı açısından olaya baktığımızda, bu anlayışın kısmen yerli kaynaklara dayandığını görmekteyiz. Selçuklu sanatının beslendiği ve kökleriyle çok eskilere uzandığı asıl memba ise hiç kuşkusuz Türkistan adlanan coğrafyanın engin kültür birikimi olmuştur. Ne yazık ki günümüze kadar Selçuklu seramiğini inceleyen yabancı bilim adamları bu durumun farkında olmamış veya onu dile getirmekten kaçınmışlardır.Oysa bu gerçeği kabul ettiğimiz andan itibaren “sihirler bozulmağa” ve tüm taşlar yerine oturmağa başlar.

Barkod

9786052074015

Sayfa Sayısı

290

Yayınevi

Kömen Yayınları

Yazar

Lale Avşar, Mezahir Ertuğ Yaşar

Eylülsanat kitabevinde Satılan Ürünler %100 Orjinal Ürün Garantisi Taşımaktadır. Her Ürünün Faturası Mevcuttur. 

 
Bizler sunduğumuz hizmette öncelik olarak müşteri memnuniyetini benimsiyoruz. Şirket politikamız ; müşterilerimize uygun fiyatlı orjinal ürünleri sizlere hızlı ve sorunsuz şekilde ulaştırmayı içermektedir. Memnun kalmadığınız ürünleri kullanmamak ve ambalajına zarar vermemek şartıyla bizlere ücretsiz olarak kargolayabilirsiniz.

1 adet stokta

 

Başa Dön