Ara

İNDİRİM

Yirminci Yüzyılda Sanatı Okuyanlar

 40,00

Geçmişten günümüze yaşanan sanatsal gelişmelerin baş döndürücü bir hız kazandığı 20. Yüzyıl, sanat tarihinin hiç kuşkusuz görsel devrim çağıydı. Ama 20. Yüzyıl, yalnızca görsel bir üretimi değil, o görsel birikim üzerine yoğun bir kuramsal birikimi ve yeni sanatı anlamlandırabilmek için gereken yeni kavramları da beraberinde getirdi.

“20. Yüzyılda Sanatı Okuyalar”, sanat tarihinin yanı sıra, felsefe, sosyoloji, psikoloji, antropoloji gibi farklı alanların birikimiyle çağımızın görsel macerasına bakanları bir araya getiriyor. Panofsky’den Gombrich’e, Wittgenstein’dan Adorno’ya, Sontag’dan Kristeva’ya çağımız sanatı üzerine düşünmüş birbirinden ilginç kuramcıların yapıtlarını ve yaklaşımlarını irdeliyor, sanata nasıl baktıklarını ve neden öyle baktıklarını inceliyor, önerdikleri yeni kavramları ele alıyor.

Estetik, sanat tarihi ve görsel kültüre merak duyanlar için hazırlanan, en karmaşık kuramları dahi sade bir dille aktaran “20. Yüzyılda Sanatı Okuyanlar”, çağımız sanatını anlamak ve anlamlandırmak için seçeceğiniz rehberleri toplu halde blabileceğiniz vazgeçilmez bir kaynak.

Barkod

9789755704081

Sayfa Sayısı

327

Yayınevi

Sel Yayıncılık

Yazar

Chris Murray

Eylülsanat kitabevinde Satılan Ürünler %100 Orjinal Ürün Garantisi Taşımaktadır. Her Ürünün Faturası Mevcuttur. 

 
Bizler sunduğumuz hizmette öncelik olarak müşteri memnuniyetini benimsiyoruz. Şirket politikamız ; müşterilerimize uygun fiyatlı orjinal ürünleri sizlere hızlı ve sorunsuz şekilde ulaştırmayı içermektedir. Memnun kalmadığınız ürünleri kullanmamak ve ambalajına zarar vermemek şartıyla bizlere ücretsiz olarak kargolayabilirsiniz.

1 adet stokta

 

Başa Dön